نحوه استعلام خط پیامکی


نحوه استعلام خط پیامکی پرسش بسیاری از کاربران در پنل های پیامکی می باشد.

در این مقاله قرار است به شما کاربران عزیز نحوه خریداری یک خط پیامکی با توجه به مزیت ها و معایب هر خط، شرح داده شود
خطوط پیامکی

خطوط پیامکی به خطوطی گفته می شود که برای ارسال پیامک های انبوه تبلیغاتی و یا خدماتی از پنل های پیامکی مورد استفاده قرار می گیرند. این خطوط با پیش شماره های ۱۰۰۰، ۲۰۰۰، ۳۰۰۰، ۵۰۰۰ و ۰۲۱ آغاز می شوند. این پیش شماره ها توسط شرکت های مختلف پیامکی ارائه می شوند. هر کدام از این خطوط از نظر کارکرد یکسان هستند اما در نحوه و سرعت ارسال پیامک، نحوه گزارش گیری و محاسبه هزینه(برای ارسال های موفق و ناموفق) کمی متفاوت می باشند.

اپراتورهای پیام کوتاه به شرح زیر می باشند :
خطوط ۱۰۰۰ : شرکت رهیاب رایانه گستر

این خطوط از خطوط قدیمی و پراستفاده هستند که سرعت ارسال بالایی دارند و گزارش گیری نسبتا دقیقی نیز به شما می دهند. مزیت دیگر این خطوط این است که شما می توانید خط دلخواه خود را بلافاصله بعد از پیش شماره ۱۰۰۰ استعلام گرفته و خریداری کنید.
خطوط ۲۰۰۰ : شرکت آتیه داده پرداز

این خطوط سرعت بالایی در ارسال دارند و گزارش دقیقی نیز به شما می دهند، مهم ترین مزیت آنها این است که علاوه بر بازگشت هزینه لیست سیاه، هزینه ارسال های انجام نشده (نرسیده به گوشی و نرسیده به مخابرات و …) را نیز به شما بازمی گرداند، همین مورد باعث می شود که این خطوط قیمت بالاتری نسبت به سایر خطوط داشته باشند.
خطوط ۳۰۰۰ : مرکز گسترش فناوری اطلاعات

جزو خطوط قدیمی و بسیار معتبر است، کیفیت ارسال بالایی دارد و گزارشات دقیق نیز به شما باز می گرداند. خطوط ۱۴ و ۱۲ و ۱۰ رقمی آن قیمت بسیار مناسبی دارند اما نمیتوانید خط مورد نظر خود را بعد از پیش شماره ۳۰۰۰ انتخاب کنید و می بایست از سرشماره های ۸ رقمی موجود خط خود را انتخاب کنید.
خطوط ۰۲۱ و ۰۲۶ : شرکت آسانک

اگر ساکن تهران یا البرز هستید می توانید شماره شرکت یا محل کار خود را به عنوان شماره ارسال کننده پیامک خریداری کنید. این خطوط نیز کیفیت نسبتا خوبی در ارسال و دریافت پیامک دارند و گزارش دقیقی به شما ارائه می دهند، مزیت آن این است که دیگر خط پیامکی شما از پیش شماره های ۱۰۰۰،۲۰۰۰، و … نیست و کاربران به راحتی می توانند با کلیک بر روی خط ارسال کننده، با شما ارتباط برقرار کنند.

سایر استان های کشور هم می توانند با با پیش شماره ۰۲۱۰۰۰ خط پیامکی خریداری کنند.
خطوط ۵۰۰۰۱ : شرکت رهیاب پیام گستران
خطوط ۵۰۰۰۲ : شرکت راهکار سرزمین هوشمند
خطوط ۵۰۰۰۴ : شرکت ارمغان راه طلایی

خطوط ۵۰۰۰ نیز خطوط نسبتا با کیفیتی هستند که گزارشات کاملی را به شما بازمیگردانند.
استعلام خط پیامکی جدید

هنگام ثبت نام در پنل پیامکی sms.ir به شما یک خط ۱۴ رقمی از بهترین اپراتور(خط ۳۰۰۰) هدیه داده می شود. اما اگر شما قصد خرید خط دیگری به غیر از خط هدیه را داشته باشید، می توانید به راحتی این کار را انجام دهید.

در نظر داشته باشید پنل sms.ir با اپراتورهای ۱۰۰۰،۳۰۰۰،۵۰۰۰۲ و ۰۲۱ قرارداد دارد.

برای خریداری خط ۰۲۱ می بایست از این منو مدارک ثبت خط به صورت حقیقی یا حقوقی را به ایمیل ۰۲۱@sms.ir ارسال نمایید و در پنل کاربری خود تیکت درج کنید تا درخواست شما انجام شده و خط خریداری شود.

برای خریداری خط ۱۰۰۰ میتوانید مطابق با تصاویر زیر عمل کنید. به منوی امکانات اولیه مورد نیاز، فعالسازی شماره پیامکی رفته استعلام شماره جدید را بزنید.

نحوه استعلام خط پیامکی

خطوط ۱۰۰۰ به صورت سفارشی یا غیرسفارشی قابل خریداری هستند.

همانند تصویر زیر پس از انتخاب ارقام، اگر میخواهید شماره سفارشی باشد، پیش شماره ۱۰۰۰ را انتخاب نمایید، شماره دلخواه خود را وارد نمایید و دکمه افزودن به سبد را بزنید، اگر آن شماره آزاد باشد به صفحه خرید منتقل می شوید، اگرنه باید یک شماره دیگر را وارد کنید.
اگر میخواهید شماره غیر سفارشی باشد، پیش شماره ۱۰۰۰ را انتخاب نمایید و افزودن به سبد را بزنید. بعد از پرداخت مبلغ اپراتور یک خط تصادفی به شما می دهد.

نحوه استعلام خط پیامکی

برای خریداری خط ۳۰۰۰ میتوانید مطابق با تصاویر زیر عمل کنید. بعد از انتخاب ۳۰۰۰ و انتخاب تعداد ارقام، میتوانید یکی از پیش شماره های ما را انتخاب نموده و شماره دلخواه خود را نیز وارد کنید و افزودن به سبد را بزنید اگر خط آزاد باشد به صفحه پرداخت منتقل می شوید.

نحوه استعلام خط پیامکی

بعد از استعلام خط و آزاد بودن آن به صفحه زیر منتقل می شوید :

نحوه استعلام خط پیامکی

اگر میخواهید به صورت آنلاین هزینه خط را پرداخت کنید این گزینه را انتخاب کنید.
اگر میخواهید هزینه شماره پیامکی از اعتبار پنل شما کسر گردد این گزینه را انتخاب کنید.

۱ ساعت پس از خریداری (در ساعات اداری) خطوط به پنل شما اضافه می گردند.

مجله

اطلس پیامکAuthor posts

اطلس پیامک سامانه ای قدرتمند برای ارسال ، دریافت و مدیریت تبلیغات از طریق پیام کوتاه می باشد ، سامانه پیامک تبلیغاتی به شما این امکان را می دهد که از طریق بستر اینترنت بدون نیاز به هیچ دستگاه جانبی و از طریق خطوط مجازی با روش های گوناگون پیامک ارسال نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *