چگونه زبان گوگل را تغییر دهیم؟


حتماً برای شما هم پیش آمده که در هنگام کار با موتور جستجوی گوگل، زبان مرورگر به زبانی تغییر کرده که برای شما آشنا نیست یا حتی نام آن را هم نشنیدید!

این مورد مخصوصاً زمانی رخ می‌دهد که وی‌پی‌ان شما زمان سرچ کردن روشن باشد. مثلاً اگر از طریق یک آی‌پی از کشور فرانسه وصل شده باشید، گوگل ممکن است زبان حساب کاربری شما را به فرانسوی تغییر بدهد.

علاوه‌بر این موضوع ممکن است که شما به هر دلیل دیگری دوست داشته باشید که زبان تمام خدمات گوگل را به‌صورت دلخواه تغییر بدهید. در این شرایط حتما این سوال برایتان پیش می‌آید که چطور زبان گوگل را تغییر بدهم؟

تغییر زبان گوگل گام به گام

خیلی خب! این کار بسیار ساده است. با اجرای مراحل زیر می‌توانید زبان گوگل را برای تمام خدماتش مثل موتور جستجو، گوگل‌مپ، یوتیوب، گوگل درایو، گوگل داکز، گوگل کیپ و … تغییر بدهید.

قبل از هرچیز به حساب کاربریتان وارد شوید. برای این کار به آدرس google.com مراجعه کنید.

صفحه‌ای برای شما باز می‌شود که باید اطلاعات حساب گوگل‌تان را در آن وارد کنید. بعد از وارد کردن اطلاعات، با کلیک روی دکمه Sign In وارد صفحه اصلی حساب گوگل می‌شوید.

حالا که به حساب کاربری گوگل وارد شدید، در صفحۀ اصلی گزینۀ Data & Personalization را می‌بینید؛ روی آن کلیک کنید.تغییر زبان گوگل

در صفحۀ جدید، اسکرول کنید (پایین بیایید.) تا به گزینۀ Language برسید. حالا کلیک کنید تا وارد تنظیمات زبان حساب گوگل شوید.عوض کردن زبان گوگل

در قسمت Language زبان موردنظر خودتان را انتخاب کنید. در واقع برای تغییر زبان در تمام خدمات گوگل، باید روی آیکون مداد یا ویرایش کلیک کنید تا همۀ زبان‌های موجود برای شما به نمایش دربیاید. بعد از جستجو میان زبان‌های موجود و انتخاب زبان موردنظرتان، باید تنظیمات را ذخیره کنید.

اگر با سایر زبان‌ها هم آشنا هستید، انتخاب کنید تا گوگل زبان‌هایی را که بلد هستید دیگر برای شما ترجمه نکند. در این صورت زمانی‌که گوگل به مطالبی که به زبان‌های مورد نظر شما نوشته شده برخورد کند، با همان زبان اصلی به شما نشانش می‌دهد. برای این کار کافیست در قسمت Add Another Language، زبان‌های موردنظرتان را انتخاب و تنظیمات را ذخیره کنید.روش تغییر زبان گوگل

در آخر، برای مشاهده تغییرات، لازم است که از حساب کاربری گوگل خارج و مجدداً به آن وارد شوید.

به این ترتیب، زبان تمام خدمات گوگل مثل گوگل مپ، گوگل کروم، گوگل داکز، گوگل کیپ و … در تمام دستگاه‌های شما تغییر می‌کند.

مجله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *